Established in year 2021, “I.K. International” is Manufacturer of Decorative Wall Light, Handicraft , Pendant Light, Metal Wall Art, Metal Urli,ceiling pandant hanging light, brass pooja thali, copper diya, metal dry fruit box, aluminium table lamp,brass table lamps, decorative table lamp, brass diya , crystal diya, brass wall sconce, t light candle holder, brass candle holder, led wall lamp, Islamic wall art, decorative wall art, brass incense stick holder, brass decorative bowl, metal lantern, led hanging light, copper water bottle, copper jugs, fruit basket, iron basket, hanging chandelier, metal planter, iron planter, decorative planter, hurricane candle holder, spice boxes, pendant light, etc
Product Details:
| Wattage | 6W |
| Style | Up-Down Light |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Office |
| Design/Shape | Round |
| Color | Red |
| Fixture Material | Stainless Steel |
| Material | Metal |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Outdoor Light |
| Fixture Material | Metal |
| Material | Metal |
| Style | Up-Down Light |
| Wattage | 6W |
| Light Source Type | LED |
| Color | Multicolor |
| Application Area | Home |
| payment mode | online/offline |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Cast Iron |
| Light Source Type | LED |
| Size | 8 Inch |
| Handmade | Yes |
| Power Source Type | Candle |
| Shape | Cuboidal |
| Lantern Type | Camping Lantern |
| Power Source | Corded Electric |
| Design/Shape | Cubical |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design | Lantern |
| Body Material | glass |
| Height | 8 feet |
| Material | Cast Iron |
| Lighting Color | White |
| Light Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Light | IK Light |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fixture Material | Glass |
| Color | Brass |
| Finishing | Brass Antique |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| payment mode | online/offline |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Type | 1-Way Light |
| Fixture Material | Metal |
| Wattage | 12W |
| Light Source Type | LED |
| Color | White |
| Application Area | Office |
| Design/Shape | Round |
| Light Direction | Downlight |
| Brand | IK Lights |
| Model Number | A2023 |
| Waterproof | Yes |
| Dimensions | Free size |
| Warranty | 6 month |
| Finish Type | Brass Finish |
| Special Features | 3000k Lights |
| Usage | Wall Lights for home |
| CE Certification | No |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Base Material | Metal |
| Usage/Application | Decorative |
| Style | Handmade |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type of Light | Diwali Light |
| Body Material | Iron |
| Height | 4 feet |
| Material | Cast Iron |
| Lighting Color | White |
| Shape | Flower |
| Light Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: