Established in year 2021, “I.K. International” is Manufacturer of Decorative Wall Light, Handicraft , Pendant Light, Metal Wall Art, Metal Urli,ceiling pandant hanging light, brass pooja thali, copper diya, metal dry fruit box, aluminium table lamp,brass table lamps, decorative table lamp, brass diya , crystal diya, brass wall sconce, t light candle holder, brass candle holder, led wall lamp, Islamic wall art, decorative wall art, brass incense stick holder, brass decorative bowl, metal lantern, led hanging light, copper water bottle, copper jugs, fruit basket, iron basket, hanging chandelier, metal planter, iron planter, decorative planter, hurricane candle holder, spice boxes, pendant light, etc
Product Details:
| Lamp Type | Wall Lamp |
| Fixture Material | Metal |
| Application Area | Home |
| Light Direction | Uplight |
| Country of Origin | Made in India |
| payment mode | online/offline |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fixture Material | Glass |
| Design/Shape | Round |
| Light Source Type | LED |
| Waterproof | No |
| Color | White |
| Application Area | Stores & Super Markets |
| Brand | IK Lights |
| Model Number | A441 |
| Dimensions | 8x8 |
| Warranty | 1 year |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Wattage | 9W |
| Fixture Material | Glass |
| Body Material | Metal |
| Light Direction | Up Down Light |
| Design/Shape | Round |
| Light Source Type | LED |
| Waterproof | No |
| Application Area | Home |
| Color | Yellow |
| Brand | I.K. Lights |
| Model Number | IK-2023 |
| Dimensions | 14" |
| Finish Type | Polished |
| Special Features | Wall Lights |
| Usage | Wall |
| CE Certification | No |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 9W |
| Fixture Material | Metal |
| Body Material | Metal |
| Light Direction | Uplight |
| Application Area | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| payment mode | online/offline |